Şirket Hakkında

ARAK, 1996’da Suriye-Halep’te AL-KHAIR Mühendislik Danışmalar Şirketi ‘nin ortaklığıyla kuruldu. O dönemde danışmanlık, proje planlama, betonarme ve endüstriyel (örneğin;elektrik devre kesicileri fabrikası) proje yapımı, ve hizmet sektörü gibi alanlarda birçok çalışma sunmuştur. 2010 yılında da mühendis Muhammed Muntazir Kalaycı tarafından şirketin Birleşik Arap Emirlikleri’nde bir şubesi Mühendis Moutaz Kalaycı’nın yönetimi ile açılmıştır.

Şirketimiz; Dubai ve El-Şarika’da projeleri olduğu gibi taahhüt ve Gayrimenkul emlakçılığın gelişimi ile ilgili birçok proje gerçekleştirmiştir. Ayrıca tıbbi malzemeler ve eczanecilik alanıyla ilgilenen Amerika ve Kandada bulunan şirketlerin arcılığı ile EL-Şarika’da bölümümüz açılmıştır.

2013 yılında da şirketin Türkiye’de İstanbul ve Gaziantep’te Mühendis Halit Babilli tarafından  şubeleri açılmıştır. Bu şubede inşaat, baskı ve taahüt alanlarında çalışmalar yapılmış olup İstanbul, Gaziantep, Şanlıurfa ve kilis’te birçok proje gerçekleştirildi.

Şirketimiz geçtiği dönemlerde ihaleler, inşaat, ihracat gibi alanlarda kendini geliştirmiş olup Türkiye, Suriye, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan ülkelerinde aktiflik göstermiştir. Gelecekte de Avrupa Birliği, Haliç ülkeleri, mısır ve Sudan’a yayılma çalışmaları yürütülmektedir.

ARAK; seçkinliğini ve ve iş kalitesini, müşterilerinin ve partnerlerinin hissettiği güven ile kendisini ispat etmiştir.

Seçkin hizmet, Mesleki profesyonellik, Teknik deneyim, Uygar anlaşma… ARAK…